Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Z życia Uczestników Parku -serwis informacyjny DOLMEDIA

 

Pamięć o pracownikach przymusowych z II wojny światowej

17.04.18

Przedstawiciele Klubu Ludzi ze Znakiem „P” zawsze w kwietniu odwiedzają miejsca upamiętniające pracowników przymusowych z okresu II wojny światowej.  17 kwietnia złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci na obszarach Pafawag i Dolmel Wrocławskiego Parku Przemysłowego. To właśnie tu przymusowo pracowali Polacy oraz obywatele innych nacji na potrzeby niemieckiego przemysłu zbrojeniowego. Przywożono ich do ówczesnych niemieckich zakładów od 1940 roku. W 1944 roku na tym terenie powstała filia obozu koncentracyjnego Gross Rosen; więźniowie obozu mieli stanowić uzupełnienie siły roboczej.  

 

więcej

Władze Rady Parku na nową kadencję

17.04.18

16 kwietnia 2018, podczas spotkania Rady Wrocławskiego Parku Przemysłowego, wybrano władze Rady Parku na kolejną, trzyletnią kadencję. Uczestnicy WPP zaufaniem obdarzyli Rafała Komara, który ponownie będzie piastował funkcję Przewodniczącego Rady Parku oraz Ewę Hoyenski, również kontynuującą swoją aktywność na rzecz Uczestników WPP w roli Wiceprzewodniczącej Rady Parku.

Rafał Komar na co dzień jest prezesem Zarządu ABAS ENGINEERING Sp. z o.o., Ewa Hoyenski – właścicielem ERiC Ewa Hoyenski.

Rada Parku stanowi forum wymiany informacji i opinii oraz współpracy Uczestników Wrocławskiego Parku Przemysłowego z Podmiotem Zarządzającym, której celem jest wspieranie Podmiotu Zarządzającego w zakresie rozwoju i współużytkowania Parku.

więcej

Łącznik Fabryczna – Otyńska. Jest szansa na start prac jeszcze w 2018

09.02.18

Są kolejne kroki w sprawie budowy łącznika Otyńska – Fabryczna. Jak informuje Jacek Trybusz, prezes Probuild Sp. z o.o., który pilotuje temat ze strony zainteresowanych firm z terenu WPP, 4 grudnia 2017 r. złożony został wniosek z projektem budowlanym o wydanie zgody na przebudowę ulicy i infrastruktury, a w pierwszym tygodniu lutego br. Wrocławskie Inwestycje otrzymały do weryfikacji projekt wykonawczy i kosztorys inwestorski. Po pozytywnym zweryfikowaniu rozpocznie się przygotowywanie do ogłoszenia przetargu - co powinno nastąpić do końca marca, ewentualnie miesiąc później. Budżet miasta uchwalony na rok 2018 przewiduje już środki na wykonanie przebudowy, jest więc już niemal pewne, że do rozpoczęcia przebudowy dojdzie w tym roku - prawdopodobnie w III kwartale.

więcej

Pasja na emeryturze. Z Zakładu Transportu do Stowarzyszenia Artystów

01.02.18

Kiedy kilka lat temu załoga Zakładu Transportu w Dozamelu żegnała odchodząca na emeryturę Ilonę Stefańską, nikomu pewnie do głowy nie przyszło, czym ich koleżanka wypełni sobie wolny czas. Ten czas znaczą dziś kolejne obrazy, wystawy, doskonalenie warsztatu malarskiego. Zaskoczenie pasją pani Ilony może być tym większe, że z malarstwem wcześniej właściwie nie miała nic wspólnego. Ot, tyle co w szkole na zajęciach plastycznych. Zaczęła uczyć się sama – nie tylko technik malowania, ale też zgłębiała kierunki malarstwa, a nawet anatomię. Wszystko zaczęło się właściwie przypadkiem. Niedługo po przejściu na emeryturę pożegnała swoja mamę, wnuki wyjechały...

więcej

DONAKO. Nowa Malarnia

04.12.17

W listopadzie 2017 r. w DONAKO została uroczyście otwarta nowa linia malarska do malowania segmentów wentylacyjnych. W uroczystości uczestniczyli Zarząd i pracownicy DONAKO zaangażowani w realizację oraz zaproszeni goście: projektanci, wykonawcy, dostawcy urządzeń oraz przedstawiciele Dozamelu, GE Wrocław, DFME. Linia usytuowana jest na 10. nawie hali C1, w byłym pomieszczeniu szlifierek, które to gniazdo zostało wcześniej przeniesione na 7. nawę hali C1.

więcej

Meta w Parku. Central Parku.

22.11.17

Nie chciałam kończyć tego biegu, jak już dobiegłam do mety, to chciałam biec dalej - mówi Ewa Waleńska - szefowa Centrum Konferencyjnego WPP, która wzięła udział w TCS New York City Marathon 2017. Tłumy kibiców i niesamowita atmosfera biegu to emocje, które chce się ciągle przeżywać!

więcej

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

13.11.17

W poniedziałek 13 listopada w Centrum Konferencyjnym WPP odbyła się inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku (13 – 19 listopada 2017). Była to okazja do podsumowania ostatnich 10 lat przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku, wysłuchania informacji o ekspansji dolnośląskich MŚP na rynkach zagranicznych czy poznania przykładów innowacyjnych start-upów. Uczestnicy inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości mieli także możliwość przeprowadzenia rozmów z ekspertami z Instytucji Wspierającymi Przedsiębiorczość na Dolnym Śląsku na temat aktualnych instrumentów wsparcia, jak m.in. granty, pożyczki, rozszerzenia działalności na rynki europejskie, coworking.

więcej

Uroczystość zakończenia budowy hali C5

09.11.17

Nowo wybudowana hala produkcyjno-usługowa C5 na terenie Dozamelu, została uroczyście otwarta 6 listopada 2017 r. w obecności ministra infrastruktury i budownictwa, przedstawicieli władz lokalnych, nauki i biznesu. Nowy obiekt hali produkcyjno-biurowej, wraz z przyległym budynkiem biurowo socjalnym ma łączną powierzchnię zabudowy 4 503,95 m2, całkowitą powierzchnię użytkową 6 410 m2 i kubaturę 67 626 m³. 

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto