Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Wszyscy chodzą boso

 

W dniach 3-5 czerwca na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego odbędzie się pierwszy etap akcji społecznej z cyklu Cała Polska chodzi boso. Tematem przewodnim edycji jest hasło: "Tworzymy zieloną przestrzeń".

   A co by było gdyby...

 

.... "zielone trawniki pojawiły się na sopockim molo, na ulicach Piotrkowskiej w Łodzi i Nowym Świecie w Warszawie, na Rynkach: wrocławskim i krakowskim? I dlaczego by nie wykorzystać ich do relaksu i bosego spaceru?W końcu chodzenie boso to przecież doskonałe odprężenie dla całego organizmu. Chodzenie boso to również zniesienie granic mieszy nami, a naturą".

 

 

Głównym celem akcji jest integracja mieszkańców aglomeracji wokół tematu poprawy jakości życia w dużych ośrodkach miejskich. Wydarzenie zaplanowano równocześnie w największych miastach Polski. Na trzy dni jeden z placów Parku zostanie wyłożony zielonym dywanem z naturalnej trawy. 

 

Teren podzielony będzie na bloki tematyczne m.in: sport i rekreacja, styl życia, czas wolny, Przedszkole na trawie, Zdrowie psychiczne i fizyczne, rozwój osobisty, kultura, sztuka, desig. Do najciekawszych atrakcji z każdego bloku należą bez wątpienia dyskusja panelowa z udziałem gospodarzy miast, pikniki naukowe, budowanie "Śmiecirzeżby", eko-moda, spotkania z lekarzami (arteterapia, choreoterapia, muzykoterapia, koloroterapia), kino na trawie, słuchowiska w parku, koncerty unplugged, wystawy zdjęć, eko design, wikliniarstwo, warsztaty bonsai i wiele wiele innych.

 

Symbolem akcji jak sama nazwa mówi jest, chodzenie boso po zielonej trawie. Ma to na celu przełamanie barier społecznych i kulturowych oraz poczucie jedności i bliskoći z naturą.

 

 

Cała Polska Chodzi Boso można traktować jako:

 

- odpowiedź na rosnące tempo życia i zmieniający styl życia mieszkańców miast,

 

- platforma dobrych rozwiązań, prezentacja produktów i usług służących poprawie jakości życia.

 

- inicjatywa oddolna, działanie w imię zasady Do It Yourself. Aby zmienić otoczenie trzeba zacząc od siebie samego,

 

- incijatywa odgórna organizowana w porozumienu z Urzędami Miast, Urzędami Marszałkowskimi, Urzędami Wojewódzkimi, przy wsparciu Funduszy Ochrony Środowiska i firm pod patronatem międzynarodowych instytucji.

 

 

 

 

 

Akcja będzie również doskonałym miejscem dla promocji firm znajdujących się na terenie Parku. Zapraszamy do czynnego udziału w wydarzeniu Cała Polska Chodzi Boso.

 

Więcej informacji na temat akcji na stronie: www.calapolskachodziboso.pl


znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto