Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Pracodawcy z WPP wspierają kształcenie zawodowe

14.06.18

7 czerwca 2018 odbyło się 6. Spotkanie Pracodawców współpracujących z Zespołem Szkół nr 18 we Wrocławiu przy ul. Młodych Techników 58. W gronie pracodawców znaleźli się przedstawiciele Dozamelu, z terenu WPP współpracę ze Szkołą podejmują ponadto firmy Fortaco i Donako.Zespół Szkół od lat współpracuje z firmami produkcyjnymi po to, by dopasować system szkolenia zawodowego do faktycznych potrzeb rynkowych. Wspólnie ze Szkołą przedsiębiorcy działają na rzecz promocji szkolnictwa zawodowego, organizują seminaria, warsztaty, konferencje i wreszcie praktyki zawodowe.

Spotkanie było okazją do podpisania umowy między Szkołą a Pracodawcami w celu: nawiązania współpracy na rzecz rozwoju i promocji szkolnictwa zawodowego i kariery inżynierskiej, podnoszenia jakości kształcenia zawodowego oraz promocji jego atrakcyjności wśród uczniów, studentów i pracodawców, doskonalenia systemu edukacji w kierunku dostosowania kształcenia do współczesnych wymagań i potrzeb rynku pracy. Cele te wyrażać się będą w konkretnych działaniach, m.in. we współpracy w organizowaniu seminariów, konferencji, badań naukowych, szkoleń mających na celu doskonalenie warsztatu zawodowego i podnoszenia jakości kształcenia technicznego, współpracy w podejmowaniu badań i projektów związanych z edukacją oraz przy organizacji praktyk zawodowych dla uczniów.

Podczas Spotkania z Pracodawcami, dyrekcja szkoły wspomniała o „wielkiej krzywdzie”, jaką przed laty wyrządzono szkolnictwu zawodowemu. Dziś spojrzenie na zdobycie zawodu już się zmienia. -Kiedy do pracy przychodzą osoby po szkole zawodowej, to na początku faktycznie mniej zarabiają od swoich kolegów po studiach wyższych, jednak na przestrzeni lat często ich doganiają, a po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, zarobki osób po szkołach zawodowych są nawet wyższe od absolwentów studiów wyższych – skomentował Paweł Kowalczewski, prezes Dozamelu.

Spotkanie z Pracodawcami było też okazją do podziękowań za współpracę ze Szkołą dla pracodawców, m.in. firm z terenu WPP.

Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu szczyci się 60-letnią tradycją. Wykształcił prawie 20 000 absolwentów, którzy stanowią znamienitą kadrę techniczną, naukową i polityczną Wrocławia. Obecnie oferuje następujące kierunki kształcenia: technik mechanik, technik elektryk, technik mechatronik, technik urządzeń dźwigowych, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, elektryk, elektromechanik, mechanik – monter maszyn i urządzeń, ślusarz, operator obrabiarek skrawających.


komentarze

Brak komentarzy
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto