Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Ochrona pracy w firmie. Najnowsze rozwiązania środków ochrony dla spawaczy oraz pracowników produkcji i usług - relacja ze spotkania Akademii WPP

04.11.11

Gościem spotkania był Rafał Świerczewski, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, który mówił m.in. o współpracy PIP z firmami produkcyjnymi i usługowymi.O rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa i ergonomii pracy mówiła Małgorzata Biel z 3M. Skupiła się na systemach eliminujących zagrożenie poślizgiem (według statystyk, co piąty wypadek przy pracy występuje z powodu śliskiej powierzchni) oraz na matach przeciwzmęczeniowych (praca w pozycji stojącej powoduje bóle i dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego). Można było także zapoznać się – również w bezpośrednim kontakcie i na żywych modelach - z automatycznymi przyłbicami spawalniczymi z systemami wymuszonego przepływu powietrza i z kombinezonami ochronnymi do prac w różnych warunkach. Prezentację tych środków ochrony indywidualnej prowadził Witold Postrach, 3M.

Ostatnim punktem Akademii była wizyta w Centrum BHP WPP. Jak się okazało, dla części gości była to pierwsza obecność w tej placówce i – jak padło w deklaracjach – na pewno nie ostatnia.

 

(Dolmedia)


znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto