Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Łącznik Fabryczna – Otyńska. Jest szansa na start prac jeszcze w 2018

09.02.18

Są kolejne kroki w sprawie budowy łącznika Otyńska – Fabryczna. Jak informuje Jacek Trybusz, prezes Probuild Sp. z o.o., który pilotuje temat ze strony zainteresowanych firm z terenu WPP, 4 grudnia 2017 r. złożony został wniosek z projektem budowlanym o wydanie zgody na przebudowę ulicy i infrastruktury, a w pierwszym tygodniu lutego br. Wrocławskie Inwestycje otrzymały do weryfikacji projekt wykonawczy i kosztorys inwestorski. Po pozytywnym zweryfikowaniu rozpocznie się przygotowywanie do ogłoszenia przetargu - co powinno nastąpić do końca marca, ewentualnie miesiąc później. Budżet miasta uchwalony na rok 2018 przewiduje już środki na wykonanie przebudowy, jest więc już niemal pewne, że do rozpoczęcia przebudowy dojdzie w tym roku - prawdopodobnie w III kwartale.7 lutego br. ukazało się publiczne obwieszczenie Prezydenta Wrocławia o wszczęciu postepowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pod nazwa „Rozbudowa ulic Fabrycznej i Otyńskiej we Wrocławiu wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury podziemnej”.

-Należy doprecyzować – podkreśla Jacek Trybusz - że my mówimy hasłowo o „łączniku”, natomiast przedsięwzięcie polegać będzie de facto na przebudowie ul. Fabrycznej i ul. Otyńskiej na długości 1 km, dostosowanie ulicy do ruchu komunikacji publicznej, budowie chodników i ścieżki pieszo-rowerowej. Dodatkowo w tym samym czasie budowany będzie kolektor deszczowy przeznaczony do odbioru wody opadowej z przebudowywanej wkrótce ul. Strzegomskiej i budowy linii tramwajowej na Nowy Dwór.  Całość jest więc przedsięwzięciem o wiele bardziej skomplikowanym niż budowa samego łącznika.


komentarze

Brak komentarzy
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto