Serwisy WPP

Serwis informacyjny DOLMEDIA

Akademia WPP

Centrum Konferencyjne WPP

Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych powołane zostało w listopadzie 2008 roku. Jest ono kontynuacją istniejącego od 2007 roku porozumienia pod nazwą Krajowe Forum Parków Przemysłowych.


więcej

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

13.11.17

W poniedziałek 13 listopada w Centrum Konferencyjnym WPP odbyła się inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku (13 – 19 listopada 2017). Była to okazja do podsumowania ostatnich 10 lat przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku, wysłuchania informacji o ekspansji dolnośląskich MŚP na rynkach zagranicznych czy poznania przykładów innowacyjnych start-upów. Uczestnicy inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości mieli także możliwość przeprowadzenia rozmów z ekspertami z Instytucji Wspierającymi Przedsiębiorczość na Dolnym Śląsku na temat aktualnych instrumentów wsparcia, jak m.in. granty, pożyczki, rozszerzenia działalności na rynki europejskie, coworking.O dobrych praktykach wpierania przedsiębiorczości na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego mówił dr Piotr Kubiński, dyrektor Biura Marketingu i Zarządzania Relacjami z Klientem w Dozamelu, firmie zarządzającej WPP.  Przypomniał, że na 163 ha Parku działa ponad 250 przedsiębiorstw, dających zatrudnienie około 8 tys. osób. Przy dużym zróżnicowaniu branżowym tych firm, strukturalnym czy nawet wielkościowym, wspólnym mianownikiem wyznaczającym zadania dla zarządcy może być na pewno dążenie do podniesienie poziomu infrastruktury, a także integracji parkowej społeczności. Wiele podmiotów ulokowanych na terenie WPP to firmy wysoko rozwinięte, których nie dotyczą problemy inkubacji czy akceleracji. Firmy takie mają zupełnie inne oczekiwania od np. start-upów. W model wspierania zaawansowanej przedsiębiorczości wpisuje się strategia Dozamelu, który – jak zaznaczała P. Kubiński – na swoim terenie rozwija usługowy model biznesu, polegający na świadczeniu firmom szerokiej gamy usług (począwszy od wynajmu powierzchni, poprzez dostawę mediów a skończywszy np. na sferze bhp), dzięki czemu mogą one skupić się wyłącznie na rdzeniu swego biznesu.

Różnorodność firm z terenu WPP to także szansa na wewnętrzny rynek; taki rynek już istnieje, jest wiele firm mniejszych, które współpracują z dużymi, największymi podmiotami z tego samego terenu. To także szansa dla młodego biznesu; zachęcamy start-upy, by pukały do firm z terenu WPP, z którymi wejście w relacje biznesowe to kolejny krok na drodze rozwoju – podkreślał Kubiński. Przypominał także myśl, jaka wykiełkowała wiele lat temu we współpracy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym: ktoś, kto zaczyna przygodę z działalnością gospodarczą, przychodzi do WPT. Dostaje biurko i 2 m2. Później całe biuro, później piętro. Aż wreszcie uruchamia produkcję, z którą lokuje się już w WPP.

Dyrektor Kubiński zarysował szeroki wachlarz działań podejmowanych przez Zarządcę WPP na rzecz uczestników Parku. Są wśród efektów tych działań i takie, które mają bardzo konkretny wymiar finansowy w postaci ulg w podatkach lokalnych. Są i takie, które budują wsparcie ze strony instytucji otoczenia biznesu. Ale przede wszystkim – jak podkreślił dyr. Kubiński – przedsiębiorcy XXI wieku winna przyświecać myśl Bernarda Show’a, który mówił, że ci, którzy do czegoś dochodzą, szukają odpowiednich okoliczności, a jeśli ich nie znajdują, sami je tworzą…


komentarze

Brak komentarzy
znajdź firmę

Firmy w WPP

Spis firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodaj swoją firmę lub zamieść wizytówkę.

Strefa Rady Parku

Czym jest Rada Parku Władze Rady Parku Spotkania Rady Parku Dołącz do nas - wypełnij deklarację Uczestnika WPP
Dla zalogowanych:
Nasze działania Prezentacje, dokumenty, korespondencja Ważne ogłoszenia / komunikaty Skontaktuj się / zgłoś sprawę
Jeśli jesteś członkiem Rady Parku i chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów w tym dziale, zaloguj się.
Jeśli nie znasz lub zapomniałeś swój login lub hasło - skontaktuj się z administratorem serwisu.
Strefa Rady Parku jest redagowana przez władze Rady Parku.

Strefa Uczestnika Parku

Wykaz Uczestników Parku Jak zostać Uczestnikiem Parku
W Strefie Uczestnika Parku może zarejestrować się każdy pracownik firmy będącej Uczestnikiem Parku.
Po zalogowaniu się możesz dodawać komentarze do artykułów, newsy, oferty i ogłoszenia oraz zredagować wizytówkę swojej firmy. Szczegóły w Regulaminie.

Nie masz jeszcze konta a Twoja firma jest Uczestnikiem Parku?
załóż konto